Producent sztukaterii elewacyjnej i do wnętrz
 
Konsultant

95 722 30 57 608 921 068

pn-pt od 8 do 18, sobota od 8 do 15

Koszyk

Montaż płyty gk — gotowe moduły suchej zabudowy

Montaż płyt GK w postaci prefabrykowanych elementów suchej zabudowy nie jest skomplikowany. Ta nowoczesna technologia przeznaczona jest do samodzielnego montażu nawet przez osoby, które nie mają doświadczenia w remontowaniu domów i mieszkań.

Dodatkowo szeroki wybór różnych kształtów i wielkości prefabrykatów z GK pozwala dopasować suchą zabudowę dokładnie do miejsca, w których chcemy, by została ona wykorzystana.

Niezależnie od tego, czy planujesz generalny remont swojego domu lub mieszkania, czy jedynie delikatnie odświeżenie jego aranżacji, gotowe prefabrykaty karton-gips sprawdzą się doskonale.

Moduły  GK wykorzystasz zarówno do stworzenia maskownicy karnisza, sufitu podwieszanego, oświetleniowej ścianki telewizyjnej, jak i do ukrycia rur. Wszelkie prace przeprowadzisz szybko, korzystnie cenowo i bez zbędnego bałaganu.

Montaż możesz wykonać całkowicie samodzielnie lub skorzystać z pomocy ekipy fachowców (szczególnie w przypadku dużych inwestycji). Dla nich również będzie to duże ułatwienie, które jednocześnie skróci czas trwania całego przedsięwzięcia.

Spis treści:

  1. Dlaczego warto zdecydować się na prefabrykaty z płyt gipsowo kartonowych?
  2. Montaż płyt gipsowych kartonowych — sucha zabudowa a potrzebne narzędzia
  3. Montaż maskownicy karnisza z płyt gipsowo kartonowych
  4. Montaż półki oświetleniowej z płyty karton gips
  5. Montaż gipsowo kartonowej zabudowy telewizora
  6. Montaż maskownicy rur, przewodów i wentylacji
  7. Montaż sufitu podwieszanego z płyt GK
  8. Sucha zabudowa w łazience i kuchni

 

Dlaczego warto zdecydować się na prefabrykaty z płyt gipsowo kartonowych?

 

Prezentowane elementy suchej zabudowy Decor System to moduły wykonane z płyty GK, które są gotowe do bezpośredniego montażu. Nie musisz więc poddawać ich skomplikowanej obróbce.

Zapomnij o trudnym i czasochłonnym wtapianiu narożników, by uzyskać równe kąty, czy szpachlowaniu całej powierzchni zabudowy. Moduły GK Decor System wyróżniają się spośród elementów dostępnych na rynku także gładką i równą powierzchnią, powtarzalnymi wymiarami i ostrymi krawędziami.

Nie musisz już poświęcać czasu na mierzenie potrzebnych ilości materiałów, wycinanie niewielkich elementów z płyty GK i składanie ich w całość. Najtrudniejszy i najbardziej czasochłonny etap dzięki prefabrykowanym elementom jest całkowicie pominięty. W efekcie maleje ryzyko popełnienia błędu, a Ty masz gwarancję, że uzyskasz dokładnie taki efekt, jaki sobie zaplanowałeś.

 

Prefabrykowane elementy suchej zabudowy z GK to:

  • równa powierzchnia i idealne kąty,
  • powtarzalne wymiary,
  • praca bez konieczności wtapiania profili i narożników,
  • sztywna konstrukcja ułatwiająca prace,
  • łatwy i szybki montaż,
  • oszczędność czasu i znaczące zmniejszenie kosztów remontu.

 

Montaż płyt gipsowych kartonowych — sucha zabudowa a potrzebne narzędzia

 

Ponieważ montaż płyt gipsowo kartonowych w postaci suchej zabudowy Decor System nie jest skomplikowany, nie będą Ci do niego potrzebne profesjonalne narzędzia. Całość prac z pewnością wykonasz samodzielnie.

 

Do montażu będą Ci potrzebne:

  • kołki rozporowe z kołnierzem,
  • wkręty do mocowania płyt gipsowo-kartonowych do konstrukcji metalowej,
  • gładź szpachlowa,
  • miara,
  • poziomica,
  • szpachelka,
  • wiertarko-wkrętarka,
  • wiaderko do mieszania zaprawy,
  • piła ręczna do GK,
  • piła do metalu lub szlifierka kątowa,
  • gąbka ścierna (P100-150) lub paca do papieru ściernego z papierem ściernym (P100-150),
  • aluminiowe profile UD/CD,
  • grunt i pędzel/wałek do jego nałożenia,
  • farba do malowania ścian lub sufitu bez rozpuszczalników.

 

Niezależnie od tego, który z elementów suchej zabudowy pragniesz wykorzystać w swoim wnętrzu, prace należy rozpocząć od dokładnego zmierzenia ilości potrzebnych modułów GK. W przypadku bardziej skomplikowanych aranżacji rekomendujemy rozrysowanie ułożenia elementów na kartce, co pozwoli jeszcze lepiej ocenić ich potrzebną ilość.

 

Montaż maskownicy karnisza z płyt gipsowo kartonowych

 

Montaż maskownicy karnisza jest na tyle łatwy, że nawet osoba stawiająca pierwsze kroki w samodzielnym wykańczaniu swojej przestrzeni nie będzie miała z nim problemu. Na początek należy oczywiście dociąć elementy GK oraz profile aluminiowe na odpowiednią długość dopasowaną do wielkości naszego okna/karnisza.

Z pomocą poziomicy wyznacz na suficie miejsce, w którym następnie zamontuj prefabrykat. Pamiętaj o zachowaniu odpowiednich odległości od parapetu oraz grzejnika, tak by móc swobodnie przymocować wybrany karnisz i zawiesić dekoracyjne tkaniny.

Gdy aluminiowy profil znajduje się już w wybranym miejscu, wystarczy po prostu przykręcić do niego wybraną maskownicę, za pomocą wkrętów. Jeśli chcesz umieścić dwa moduły GK obok siebie, konieczna będzie niewielka obróbka łączenia pomiędzy elementami. Do niej, jak i do maskowania wkrętów oraz łączeń między ścianą/sufitem a prefabrykatem przyda Ci się mokra zaprawa (gładź szpachlowa).

Po jej wyschnięciu i wygładzeniu powierzchni wystarczy, że zagruntujesz maskownicę i pomalujesz ją na dowolny kolor farbami bezrozpuszczalnikowymi.

 

Maskownica karnisza
Maskownica karnisza 2

 

Montaż półki oświetleniowej z płyty karton gips

 

Montaż półki oświetleniowej z płyty karton gips również nie jest skomplikowany. Ponieważ swoim kształtem przypomina ona literę „L”, będzie konieczne przykręcenie jej nie tylko do sufitu, ale również do ściany.

Pierwszym krokiem jest oczywiście docięcie elementu do odpowiedniej długości. Następnie również za pomocą aluminiowego profilu UD należy złączyć ze sobą części prefabrykatu, wykorzystując wkręty (zachowując odległości potrzebne do montażu oświetlenia ledowego).

Następnie na płaszczyźnie ściany i sufitu z pomocą poziomicy wyznacz miejsca mocowania prefabrykatów i przymocuj w nich aluminiowe profile za pomocą wkrętarki. To właśnie do nich w kolejnym kroku należy przykręcić półkę oświetleniową.

Tak gotowa konstrukcja będzie wymagała już tylko maskowania wszelkich łączeń oraz wkrętów. Po wyschnięciu mokrej zaprawy i jej wygładzeniu wystarczy, że zagruntujesz powierzchnię i pomalujesz zabudowę GK na dowolny kolor.

 

Półka oświetleniowa montaż 2
Półka oświetleniowa montaż 3
Półka oświetleniowa montaż 4

 

Montaż gipsowo kartonowej zabudowy telewizora

 

Montaż gipsowo kartonowej zabudowy telewizora może wydawać się skomplikowany, jednak jeśli odpowiednio rozplanujesz prace i rozłożenie poszczególnych modułów GK wykonasz go szybko i sprawnie.

Przede wszystkim konieczne jest odpowiednie określenie ilości potrzebnych elementów oraz ich rozłożenie. Część z nich będzie wymagała docięcia pod kątem 45 stopni (elementy, które znajdą się w rogach ramki).

Pomocne może okazać się rozrysowanie konstrukcji na kartce papieru i zaznaczenie na niej wszelkich potrzebnych odległości oraz wymiarów. Następnie za pomocą taśmy malarskiej oraz poziomicy polecamy przenieść zarys konstrukcji na ścianę. Na tym etapie możesz upewnić się, czy Twoje pomiary są prawidłowe, a moduły GK po montażu będą pasować do siebie idealnie (możesz również po docięciu ułożyć moduły na podłodze, sprawdzając, czy kształt zabudowy będzie Ci odpowiadał).

W zależności od tego, czy zdecydowałeś się na wybór modułów GKS, czy GKD do połączenia ze sobą będą dwie lub trzy części elementu.

By otrzymać gotową zabudowę, należy po prostu przymocować profile aluminiowe w odpowiednim miejscu, tworząc ramki, a następnie przykręcić do nich skręcone i przycięte moduły GK. Tak powstała konstrukcja będzie wymagała jedynie niewielkiej obróbki na łączeniach, wkrętach i w miejscu jej styku ze ścianą. Po wyschnięciu zaprawy możesz ją wygładzić papierem ściernym i przejść do gruntowania oraz malowania za pomocą farb na bazie wody.

 

Montaż zabudowy telewizora z GK krok 1
Montaż zabudowy telewizora z GK krok 2
Montaż zabudowy telewizora z GK krok 3
Montaż zabudowy telewizora z GK krok 4
Montaż zabudowy telewizora z GK krok 5
Montaż zabudowy telewizora z GK krok 6
Montaż zabudowy telewizora z GK krok 7
Montaż zabudowy telewizora z GK zbliżenie

 

Montaż maskownicy rur, przewodów i wentylacji

 

Montaż maskownicy rur, przewodów i wentylacji podobnie jak w przypadku maskownicy karnisza opiera się na przymocowaniu aluminiowych profili w miejscu, gdzie znaleźć ma się moduł GK, a następnie na przykręceniu do nich gotowego prefabrykatu.

W naszej ofercie znajdziesz zarówno maskownice w kształcie litery „U”, jak i „L”, więc profile aluminiowe montowane będą w różnych miejscach, w zależności od tego, gdzie chcesz je umieścić. Po przykręceniu gotową zabudowę wystarczy poddać niewielkiej obróbce na łączeniach i w miejscach wkrętów, a następnie zagruntować i pomalować farbami bezrozpuszczalnikowymi.

 

Montaż maskownicy rur krok 1
Montaż maskownicy rur krok 2

 

Montaż sufitu podwieszanego z płyt GK

 

Montaż sufitu podwieszanego z płyt GK będzie różnił się w zależności od tego, w jakim miejscu będzie on montowany, jaki będzie jego kształt oraz wielkość. Dlatego zawsze polecamy dokładne rozplanowanie i rozrysowanie elementów, które chcesz wykorzystać do stworzenia zabudowy.

Jeśli już wiesz, jakie elementy będą Ci potrzebne, możesz przejść do ich docięcia na wybraną długość, połączenia ze sobą części modułów oraz do wyznaczenia za pomocą poziomicy, gdzie znajdą się metalowe profile.

Następnie tak jak w przypadku każdej innej konstrukcji wystarczy już tylko przymocować prefabrykaty za pomocą wkrętów do konstrukcji powstałej na suficie. Ostatnim krokiem jest maskowanie łączeń i wkrętów za pomocą mokrej zaprawy.

Po jej wyschnięciu możesz przejść do usunięcia luźnych resztek materiałów z jej powierzchni, wygładzenia jej oraz zagruntowania. Na tym etapie sufit podwieszany gotowy jest do malowania za pomocą farb bez rozpuszczalników oraz do montażu oświetlenia ledowego.

 

Montaż sufitu podwieszanego krok 1
Montaż sufitu podwieszanego krok 2
Montaż sufitu podwieszanego krok 3

Sucha zabudowa w łazience i kuchni

 

Montaż płyt kartonowo gipsowych w łazience i kuchni rekomendowany jest tylko w przypadku, jeśli zdecydujesz się na prefabrykaty GK wykonane z zielonej płyty. Jej impregnowana powierzchnia odporna jest na działanie wilgoci, dzięki czemu płyty gipsowe nie pokrywają się pleśnią i grzybami.

Zabezpieczone przed wpływem wilgoci płyty gipsowe możesz stosować tak samo, jak standardowe wersje: do pokrywania powierzchni skośnych, tworzenia ścianek działowych, czy jako sposób na wyrównanie powierzchni pod montaż płytek ceramicznych.

Dostępne w naszej ofercie impregnowane prefabrykaty z GK doskonale nadadzą się do stosowania zarówno w kuchni, jak i w łazience.

 

Nasz adres

Decor System
Grzegorz Okraska, Piotr Kruk
Spółka Komandytowa
Prądocin 11 (kierunek Sulęcin)
66-446 Deszczno

e-mail: biuro@decorsystem.pl

tel. 95 722 30 57
kom. 608 921 068
WhatsApp 600 431 995

NIP: 599-326-37-75
Regon: 521547376

Zapraszamy:

Pon-Pt: w godz.: 8:00 - 18:00
Sobota w godz.: 8:00 - 15:00

Odbiór osobisty: w godz.: 8:00 - 16:00

mBank S.A.
SWIFT: BREXPLPWXXX
Nr konta:
27 1140 1443 0000 2269 4100 1001

Konto walutowe:
Numer rachunku:
PL97 1140 1443 0000 2269 4100 1002

Kod BIC/SWIFT: BREXPLPWXXX

Znajdziesz nas na