Sufit podwieszany w kuchni
Sufit podwieszany w kuchni to sposób nie tylko na ciekawą ozdobę wnętrza, ale również na wprowadzenie do pomieszczenia dodatkowego oświetlenia ledowego lub halogenowego. W efekcie możesz, wykorzystując zaledwie jedno rozwiązanie, doświetlić problematyczne miejsce, zamaskować elementy instalacji takie jak rury czy przewody, ukryć nierówności sufitu oraz wizualnie wydzielić strefy funkcjonalne w pomieszczeniu (jeśli Twoja kuchnia połączona jest z salonem).
To wyjątkowe rozwiązanie jest coraz częściej polecane przez architektów i projektantów wnętrz, dla których uniwersalny sufit podwieszany w kuchni jest jednym z elementów, bez którego aranżacja tego pomieszczenia wydaje się niekompletna.
Jak wykorzystać podwieszany sufit w kuchni?
Podwieszany sufit w kuchni zaaranżujesz na kilka różnych sposobów. W zależności od tego, jaki kształt ma dane pomieszczenie, możesz wykonać zabudowę sufitu podwieszanego w centralnym jego punkcie lub jako półkę oświetleniową dookoła wnętrza.
Prosty sufit podwieszany obejmuje najczęściej jednostronną półkę oświetleniową umieszczoną na jednej ze ścian, najczęściej wzdłuż linii zabudowy meblowej. Przeważnie jest ona montowana razem z oświetleniem ledowym oraz halogenowym. W efekcie stanowi doskonałe doświetlenie blatu roboczego i zaakcentowanie określonej strefy w pomieszczeniu.
Zabudowę możesz wykorzystać niezależnie od wielkości i kształtu Twojej kuchni. Sufity podwieszane tak samo dobrze będą prezentowany się w przestronnych i wysokich pomieszczeniach, jak i w niewielkich kuchniach w bloku — szczególnie jeśli są one połączone z salonem. W takim przypadku sufity podwieszane to idealny sposób na wydzielenie estetycznych wizualnie stref, które oddzielą przestrzenie o odmiennym przeznaczeniu.
Ciekawe aranżacje, jakie możesz wykonać za pomocą prezentowanych modułów, to także sufit w kuchni udekorowany drewnianymi kasetonami oraz ciemny sufit podwieszany. Ponieważ dostępne w naszej ofercie gotowe prefabrykaty z GK możesz malować na dowolny kolor, masz szansę idealnie dopasować je do wnętrza lub stworzyć z nich ciekawy i kontrastujący element aranżacji.
Sufit podwieszany w kuchni z impregnowanej płyty GK
Podejmując decyzję o wykonaniu sufitu podwieszanego w kuchni, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jest to miejsce narażone na większy niż w innych pomieszczeniach wpływ wilgoci. W efekcie konieczne jest wykorzystanie materiałów o podwyższonej odporności na działanie tego czynnika.
W naszej ofercie każdy z dostępnych modułów GK znajduje swojego odpowiednika również w wersji impregnowanej. Profile te wykonane są z zielonej płyty GK, której parametry dostosowane zostały do przestrzeni, w których sufit podwieszany będzie miał styczność z wilgocią oraz parą wodną.
Stosując odpowiednio dopasowane materiały, masz pewność, że wygląd zabudowy nie ulegnie zmianie, a na jej powierzchni nie pojawią się nieestetyczne zacieki, grzyby i pleśń. Wilgocioodporne moduły z płyty karton gips to także gwarancja tego, że konstrukcja sufitu podwieszanego z biegiem czasu nie ulegnie osłabieniu.
Przygotowanie profili GK do montażu sufitu podwieszanego w kuchni
Montaż sufitu podwieszanego z wykorzystaniem dostępnych w naszej ofercie prefabrykatów z płyty karton gips jest niezwykle łatwy. W efekcie możesz skrócić czas trwania remontu nawet kilkukrotnie oraz znacząco ułatwić prace. To, co coraz częściej przekonuje naszych Klientów do skorzystania z tego rozwiązania to także znaczące obniżenie kosztów remontu.
Nie muszą oni bowiem docinać wielkoformatowych płyt GK i łączyć ze sobą wyciętych elementów za pomocą kątowników, by uzyskać moduły potrzebne do wykonania konstrukcji sufitu podwieszanego. W efekcie czas trwania prac skraca się również o skomplikowane szpachlowanej całej powierzchni zabudowy.
Decydując się na to, by wykonać w kuchni sufit podwieszany za pomocą suchej zabudowy, możesz również zrezygnować z kosztownej pomocy fachowców. Wszelkie prace wykonasz samodzielnie i to bez konieczności inwestowania w profesjonalne narzędzia.
Jak przymocować suchą zabudowę?
Przed przystąpieniem do montażu pamiętaj o właściwym przygotowaniu powierzchni do prac, które będziesz wykonywał. Odpowiednie pomiary oraz rozplanowanie sufitu podwieszanego powinny być dla nas priorytetem, jeśli chcemy, by wykonana konstrukcja była estetyczna i dokładnie taka, jak tego oczekujemy. Pomoże to również uniknąć pomyłek, a co za tym idzie również zmarnowania zakupionych materiałów.
Aby zamontować sufit podwieszany w kuchni, należy w pierwszej kolejności przymocować aluminiowe profile w miejscu, gdzie znaleźć ma się zabudowa. To właśnie do nich będą mocowane moduły GK za pomocą wkrętów. Do prac przyda Ci się standardowa wkrętarka oraz poziomica.
Malowanie sufitu podwieszanego z suchej zabudowy
Tak przygotowana zabudowa wymaga niewielkiej obróbki miejsc, gdzie znajdują się wkręty, łączenia oraz ewentualne nierówności. Po wyschnięciu oraz wygładzeniu mokrej zaprawy możesz przejść do malowania powierzchni elementów.
Do tego etapu prac będą Ci potrzebne przede wszystkim odpowiednie farby. Rekomendujemy wykorzystanie produktów, które w składzie nie zawierają rozpuszczalników. Są nimi wszelkie popularne produkty do malowania ścian i sufitu, które znajdziesz w marketach i sklepach budowlanych.
Powierzchnię podwieszanego sufitu należy zagruntować, przed przystąpieniem do jej malowania. Możesz to zrobić zarówno za pomocą wałka, pędzla, jak i profesjonalnego sprzętu do malowania natryskowego.
Jak zamontować sufit podwieszany led w kuchni?
Jeśli pragniesz zamontować dodatkowe oświetlenie w podwieszonym suficie musisz pamiętać o wyborze elementów GK, które Ci to umożliwiają. Część modułów dostępnych w naszej ofercie zaprojektowano w sposób, który umożliwia i ułatwia montaż zestawu LED. W efekcie wystarczy jedynie wkleić taśmę oświetleniową w wyznaczonym miejscu.
W przypadku oświetlenia halogenowego konieczne jest wykonanie w suficie podwieszanym odpowiednich otworów przeznaczonych do jego montażu. Ich rozmieszczenie oraz wielkość będzie różnić się w zależności do tego, jak chcesz, by prezentowała się Twoja aranżacja.
Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z naszymi Konsultantami. Doświadczeni specjaliści nie tylko odpowiedzą na Twoje pytania dotyczące wyboru odpowiednich modułów, ale również podpowiedzą w kwestii montażu oraz przeprowadzą Cię przez proces składania zamówienia.