Sucha zabudowa gk
Sucha zabudowa to gotowe do montażu, prefabrykowane elementy wykonane z płyt gipsowo kartonowych. System ten jest coraz częściej wykorzystywany do przeprowadzania remontów i wykańczania wnętrz. Decydują się na niego nie tylko wykwalifikowane ekipy fachowców, ale również osoby samodzielnie pragnące wykonać obudowę rur, zabudowę sufitu podwieszanego, czy ścianki działowe w swoim domu.
Systemy suchej zabudowy są bardzo łatwe w montażu, skracają czas trwania remontu i co ważne, nie wymagają skomplikowanej obróbki oraz przeprowadzania przerw technologicznych. Charakteryzuje je również czystość prac, ponieważ nie ma konieczności szpachlowania całej powierzchni zabudowy.
Profile z GK są więc polecane szczególnie dla osób, które nie mają dużego doświadczenia w podobnych pracach, a większość remontu w swoim domu lub mieszkaniu chcą wykonać samodzielnie.
Gdzie sprawdzi się sucha zabudowa?
Niezależnie od typu pomieszczenia, w którym chcesz przeprowadzić remont, sucha zabudowa wszędzie sprawdzi się tak samo dobrze. Możesz wykorzystać ją do zabudowy rur, obudowy pionów instalacyjnych oraz by wykonać wnękę oświetleniową i sufit podwieszany.
Płyty gipsowo kartonowe, z których wykonano elementy suchej zabudowy, nie nadają się do tego, by tworzyć z nich fragmenty konstrukcji budynku. Za ich pomocą wykonasz jednak niewielkie ściany działowe.
Prefabrykaty z płyt g k sprawdzą się nawet w tych pomieszczeniach, gdzie zmorą domowników są krzywe ściany. Płaszczyzna, do której montowane są moduły, nie musi być idealnie równa. Instalacja elementów odbywa się za pomocą profili stalowych (aluminiowych), do których przykręca się prefabrykaty.
W efekcie wszelkie niedociągnięcia łatwo jest poddać ewentualnej obróbce. Całość prac z wykorzystaniem suchej zabudowy i tak będzie o trwała o wiele krócej, niż w przypadku tradycyjnego systemu przeprowadzania remontów.
Najważniejsze zalety suchej zabudowy z płyty gipsowo kartonowej
Zalety suchej zabudowy z płyt kartonowo gipsowych są coraz częściej doceniane nie tylko przez ekipy remontowe, ale również osoby samodzielnie pragnące przeprowadzić remont swojego domu lub mieszkania. W efekcie z roku na rok rośnie popularność prefabrykowanych elementów z GK, które są gotowe do bezpośredniego montażu.
Wcześniej systemy suchej zabudowy najczęściej stosowane były przez ekipy remontowe podczas wykańczania dużych obiektów i inwestycji. Zdecydowanie skracały one czas trwania działań, a ich wygląd sprawiał, że całość prezentowała się niezwykle estetycznie i sprawiała wrażenie wykonanej starannie oraz z dbałością o szczegóły.
Najważniejszą zaletą prefabrykatów jest oczywiście łatwość montażu. Wykonanie za ich pomocą nawet skomplikowanych konstrukcji jest o wiele łatwiejsze, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnej techniki. Standardowy sposób polega na samodzielnym docięciu płyt, po czym połączeniu fragmentów za pomocą metalowych narożników. Niestety etap ten nie należy do najłatwiejszych, ponieważ narożniki należy wtopić, co często wymaga szpachlowania całej powierzchni zabudowy. Nie jest to zadanie, z którym poradzi sobie osoba dopiero początkująca w pracach remontowo-budowlanych. Często wymaga one doświadczenia oraz ogromnej cierpliwości, by całość prezentowała się estetycznie.
Już samo docięcie płyt jest niezwykle skomplikowane, ponieważ wymaga bardzo dokładnego zmierzenia oraz wyobrażenia sobie jak będzie wyglądała cała konstrukcja. Sucha zabudowa całkowicie pomija ten etap i nie wymaga od osoby remontującej, by musiała sobie ona wyobrazić, jak powinny zostać połączone poszczególne fragmenty. Klient buduje swoją aranżację z gotowych prefabrykatów dostępnych w naszym sklepie internetowym.
Suchą zabudowę wykorzystasz wszędzie tam, gdzie pomieszczenie wymaga remontu. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się także elementy wykonane z zielonej płyty gipsowo kartonowej. Są one przeznaczone do wykańczania wnętrz o podwyższonej wilgotności powietrza. Tego rodzaju płyta charakteryzuje się zwiększoną odpornością na działanie wilgoci.
Montaż suchej zabudowy
Sucha zabudowa jest gotowa do montażu. Do powierzchni, gdzie ma się znajdować, wystarczy przykręcić aluminiowe profile, po czym za pomocą wkrętów przymocować do nich gotowe elementy z GK. Rekomendujemy dopasowanie wkrętów do rodzaju podłoża, do jakiego będzie montowana zabudowa.
Czasami elementy składają się z dwóch części, które należy złączyć ze sobą, jednak etap ten nie jest skomplikowany. Wystarczy w pozycji leżącej, za pomocą wkrętów i aluminiowych profilii, połączyć fragmenty tworząc gotowy prefabrykat.
Czasami łatwiej jest przymocować najpierw jeden z elementów do ściany bądź sufitu, a dopiero później dokręcić do niego ostatni element. Sposób montażu należy więc dopasować do swoich preferencji oraz do specyfiki całej konstrukcji.
Obróbki wymagać będą jedynie miejsca montażu, ewentualnie niewielkie szczeliny oraz łączenia. Następnie możesz zmienić kolor powierzchni całej zabudowy za pomocą farb bez rozpuszczalników, dopasowując odcień do wnętrza. Ostatni etap to montaż taśmy oświetleniowej wraz z profilami.
Co można zrobić z suchej zabudowy z płyt gipsowo kartonowych
Prefabrykaty z GK to elementy dostępne nie tylko w wielu kształtach, ale również rozmiarach. W efekcie za ich pomocą możesz wykonać nawet bardzo skomplikowane i wielopoziomowe sufity podwieszane oraz różnego typu wnęki oświetleniowe.
Specjalne żłobienia znajdujące się na powierzchni elementów dodatkowo ułatwiają montaż oświetlenia ledowego. Wystarczy przykleić taśmę ledową w odpowiednim miejscu, by za jej pomocą wprowadzić do pomieszczenia nowoczesne oświetlenie w wybranym przez Ciebie kolorze.
Sucha zabudowa sprawdzi się również podczas prac jako zabudowa rur, wentylacji oraz instalacji elektrycznej. Wykonasz za jej pomocą wszelkie narożniki, glify okienne oraz drzwiowe, a także obudowę lamp i ścian działowych. Specjalne elementy przeznaczone są również do maskowania karnisza, a także budowy ścianek telewizyjnych.
Zielone płyty gipsowe kartonowe pozwalają wykonać suchą zabudowę wszędzie tam, gdzie będzie ona narażona na działanie wilgoci. Za pomocą profili z GK stworzysz więc konstrukcję w takich pomieszczeniach jak łazienka, piwnica, czy kuchnia.
Sucha zabudowa impregnowana — odporne na wilgoć płyty gipsowo kartonowe
Impregnowane elementy suchej zabudowy wykonane zostały z płyty g k o powierzchni zabezpieczonej przed negatywnym wpływem wilgoci. Możesz więc wykorzystać je do stworzenia sufitów podwieszanych nawet tam, gdzie konstrukcja będzie narażona na częsty kontakt z wilgocią oraz parą wodną. Takie elementy nie ulegają zniszczeniu poprzez puchnięcie, czy zmianę kształtu. Na ich powierzchni nie wystąpi również grzyb oraz pleśń.
W efekcie dzięki suchej zabudowie stworzysz nawet skomplikowane aranżacje w każdym typie pomieszczeń. Prefabrykaty GK doskonale nadadzą się do tego, by za ich pomocą stworzyć ścianki działowe, czy obudowy rury nawet w piwnicach.
Chcesz wykorzystać suchą zabudowę w swoim pomieszczeniu? Sprawdź elementy dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego i wykonaj remont swojego domu lub mieszkania niezwykle szybko i łatwo. Możesz również skontaktować się z naszymi specjalistami, by pomogli Ci oni dopasować odpowiednie moduły.
Sufit halogenowy
Podwieszany sufit
Maskownice do rur
Zabudowa karnisza g-k
Zabudowa łazienki z gk
Zabudowa TV
Półki g-k
Półki LED g-k
Wnęki oświetleniowe
- widok:
- widok pełny
- widok galeria
- widok prosty