Szukaj

Najczęściej zadawane pytania w sklepie Dekory24

Zamówienia
 
1. Jak mogę zamówić wasze produkty?
 
Zamówienie składa się mailem albo poprzez nasz sklep internetowy. Zamówienie realizujemy w formie przedpłaty na konto. W przypadku przedpłaty na konto wystawiamy fakturę proforma na podstawie której klient wpłaca pieniądze. Towar wysyłamy po zaksięgowaniu wpłaty lub otrzymaniu potwierdzenia wpłaty na konto. Dla zminimalizowania ryzyka uszkodzenia, towar wysyłamy jest w kartonach na palecie firmą kurierską DHL. W wyjątkowych przypadkach (np. mała ilość elementów, elementy krótkie) przesyłamy sztukaterię w kartonie firmą kurierską UPS. Po odebraniu towaru klient w obecności kuriera powinien sprawdzić zawartość kartonu. W przypadku uszkodzenia towaru, kurier sporządza protokół szkody. Prosimy o bezzwłoczną informację o uszkodzeniu, abyśmy mogli rozpocząć procedurę reklamacyjną. 
 
2. Czy dystrybuujecie wasze produkty na terenie Europy?
 
Tak. Wysyłamy nasze produkty do klientów z Europy.
 
3. Czego potrzebujecie do wykonania projektu (wizualizacji) elewacji?
 
Wykonamy projekt (wizualizację) po przesłaniu pocztą elektroniczną pomiarów, zdjęć lub projektów Twojego domu. Koszt przygotowania wizualizacji elewacji frontowej domku jednorodzinnego z użyciem sztukaterii Dekory24 to 500,00 zł brutto. Koszt wizualizacji większych obiektów (hotele, kamienice, obiekty użyteczności publicznej) jest ustalany indywidualnie. Powyższa kwota jest odejmowana od zamówienia złożonego przez klienta. Termin realizacji wizualizacji to 5 dni od daty zaksięgowania wpłaty na koncie i otrzymania zdjęć.  Uwaga! Zdjęcie budynku powinno być wykonane jak najbardziej prostopadle do elewacji.
 
4. Jak długo będę czekać na otrzymanie przesyłki?
 
Większość asortymentu mamy na stanach magazynowych i mogą być wysłane natychmiast po złożeniu zamówienia. Natomiast asortyment nie oznaczony jako "Dostępny"  wysyłamy w terminie 3-7 dni roboczych.
 
5. Czy mogę zamówić próbkę sztukaterii, jaki będzie jej koszt, i czas oczekiwania?

Tak. Koszt przesłania próbek sztukaterii wynosi 35,00 zł/brutto. próbka zostanie wysłana w ciągu 48h. Powyższa kwota jest odejmowana w przypadku złożenia zamówienia na sztukaterię.

UWAGA! - Istnieje możliwość wysyłki kilku próbek w paczce - w formularzu zamówienia próbki (uwagi), wystarczy wypisać symbole listew bądź gzymsów np. Le-1, Le-2, Ge-1 i Ge-4B. Próbki łączone, zawierające elementy sztukaterii zewnętrznej jak i wewnętrznej wysyłamy w 1 paczce w tej samej cenie 27,00 zł/brutto. Zastrzegamy sobie prawo zmiany wzorów wchodzących w skład próbki, w zależności od dostępności.
Próbki sztukaterii wysyłamy za pobraniem.
 

6. Czy jest możliwość przesyłki za pobraniem?
 
Wszystkie zamówienia są realizowane na zasadzie zaliczki 100%, wysyłamy towar po zaksięgowaniu kwoty na koncie lub otrzymaniu potwierdzenia wpłaty. Przesyłka za pobraniem jest możliwa w wyjątkowych przypadkach (np. przy bardzo małej wartości zamówienia).


 
Technologia
 
1. Z czego są zrobione produkty nasze produkty?
 
Oferowane przez nas profile wykonane są z wysokiej jakości polistyrenu ekspandowanego (styropianu). Warstwa zewnętrzna profili pokryta jest wodnymi dyspersjami kopolimerów akrylowych z substancjami pomocniczymi i modyfikującymi oraz wypełniaczami kwarcowymi, co sprawia, że profile te odporne są na zmienne warunki atmosferyczne a ich powierzchnia jest niezwykle twarda. Powłoka zewnętrzna ma delikatną porowatą strukturę imitującą naturalny wygląd piaskowca. Struktura taka ułatwia malowanie, zwiększa przyczepność i trwałość zewnętrznych powłok malarskich.
 
2. Jakie są różnice pomiędzy waszymi produktami, a produktami innych firm?
 
Różnice są w jakości produktu, szczegółach i kosztach ostatecznych. Produkujemy nasze wyroby z użyciem zaawansowanej technologii i wysokiej jakości materiałów. Sztukateria nasza wykonywana jest metodą ciągnioną, co gwarantuje uzyskanie ostrych krawędzi i gładkich płaszczyzn. Ostre krawędzie sprawiają, że sztukateria zamontowana na elewacji jest bardziej wyrazista. Dzięki temu że powierzchnia listew jest gładka, bardzo ułatwia to obróbkę łączeń i skraca czas montażu, a tym samym koszty montażu są niższe.
 
3. Czy wasze wyroby można malować?
 
Lekkie elementy architektoniczne można bardzo łatwo pokryć farbą elewacyjną silikonową lub akrylową. Wyklucza się stosowanie farb silikatowych. Należy wystrzegać się użycia farb zawierających rozpuszczalniki (w tym przypadku, przed pomalowaniem należy wykonać próbę w miejscu mało widocznym).
 
4. Na jakim etapie budowy montuje się profile?
 
Nasze elementy architektoniczne powinno się montować po wykonaniu ocieplenia i warstwy zbrojonej ściany (dla budynków ocieplanych) ale przed pracami wykończeniowymi - nakładaniem tynków strukturalnych czy malowaniem. Można zamontować je również później, pamiętając o zastosowaniu właściwych klejów. Montaż na już skończonej elewacji, szczególnie przy chropowatości ścian (baranek lub gruba struktura tynku), jest bardziej pracochłonny. Jednak przy starannym wykonaniu prac zwykle wystarczą później drobne poprawki malarskie wokół gzymsów.
 
5. Czy można stosować wasze gzymsy na budynku ocieplonym?
 
Gzymsy doskonale nadają się do użycia na wszelkich rodzajach ścian - na tynkach tradycyjnych, elewacjach z cegły czy kamienia, a szczególnie na budynkach ocieplanych z zewnątrz zarówno styropianem jak i wełną mineralną, gdzie montaż ciężkich elementów jest bardzo trudny. Do każdego rodzaju ściany należy tylko dobrać odpowiedni klej.
 
6. Dlaczego udzielacie gwarancji tylko na 24 miesiące?
 
Ustawowa gwarancja na nasze produkty wynosi standardowe dwa lata, natomiast dzięki wysokiej jakości materiałów, trwałość naszych elementów sięga kilkudziesięciu lat. Jeżeli produkt jest zamontowany na elewacji zgodnie z zaleceniami, przy użyciu kleju i dodatków rekomendowanych producentów, na właściwie oczyszczonym podłożu - towar nie ulegnie zniszczeniu. Jednak my traktujemy naszych klientów indywidualnie i nikogo nie zostawiamy bez pomocy. Służymy poradą i wsparciem również po ustaniu współpracy, zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji. Dotyczy to również sytuacji, w których jesteśmy zmuszeni reklamować usługę firmy kurierskiej. Po zgłoszeniu uszkodzenia towaru, bezzwłocznie dosyłamy sztukaterię, a następnie bierzemy na siebie procedurę reklamacyjną. Obowiązkiem klienta jest jedynie otworzenie przesyłki w obecności kuriera i zgłoszenie mu szkody.


 
Montaż
 
1. Czy muszę malować sztukaterię?
 
Sztukaterię należy pomalować niezwłocznie po przyklejeniu do elewacji. Elementy sztukaterii są elastyczne w celu ułatwienia montażu. Jednak swoje docelowe właściwości i strukturę  osiągają dopiero po pomalowaniu farbą lub zagruntowaniu impregnatem PRIMER EXTERIOR. Zastosowanie się do zaleceń producenta gwarantuje trwałość i niezmienność materiału pod wpływem deszczu i innych warunków atmosferycznych.
 
2. Jakiego powinienem użyć kleju?
 
Do klejenia sztukaterii elewacyjnej powinno się używać dobrej jakości klejów stosowanych w systemach docieplań - proponujemy (Adesilex P9 firmy Mapei) Przy klejeniu listew do elewacji zalecamy stosowanie klejów stosowanych w systemach dociepleń elastycznych, mrozo- i wodoodpornych rozrabianych ze specjalną żywicą akrylową Akrystol. Zwiększa ona przyciąganie międzycząsteczkowe o kilkadziesiąt razy, co daje w konsekwencji rewelacyjne rezultaty, zarówno w trakcie montażu jak i wiele lat później. Klej przygotowujemy, zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu. W miejsce wody, dodajemy żywicę akrylową  (można dodać niewielką ilość wody w celu dobrania konsystencji kleju). Temperatura pracy kleju mieści się w przedziale od +5 °C do +35 °C.
 
3. Jaka jest standardowa długość waszych elementów?
 
Listwy, gzymsy i fasety produkowane są w odcinkach 2m długości.
 
4. Jak obliczyć okna łukowe?
 
Dla otworów okiennych i drzwiowych zakończonych połową okręgu wystarczy podać średnicę okręgu mierzoną wewnątrz otworu minus około 5 mm, aby ewentualne niedokładności łuku przykryć profilem, a następnie wyszpachlować wnętrze otworu równo z krawędzią profilu.
 
5. Co jeżeli łuk nie jest połową koła a jedynie jego wycinkiem?
 
Dla otworów okiennych i drzwiowych zakończonych innym fragmentem okręgu należy podać dwa wymiary: średnicę łuku mierzoną wewnątrz otworu oraz wysokość łuku mierzoną od podstawy łuku do najwyższego punktu. 
 
6. Co jeżeli łuk jest elipsą?
 
Wówczas niezbędny będzie szablon, który należy wykonać na budowie np. z kartonu lub dykty następnie przesłać go do nas.
 
7. Jak obliczyć długości potrzebnych profili?
 
Przy obliczaniu długości opaski należy pamiętać o dodaniu 1 szerokości opaski do wysokości otworu oraz 2 szerokości opaski do szerokości otworu. Zalecane jest również dodanie niewielkiego naddatku ok. 2-3cm na stronę.
 
8. Jak obliczyć długości podokienników?
 
Długość podokiennika powinna wynosić minimum szerokość otworu okiennego plus podwójna szerokość zastosowanych listew wokół okiennych, lub nieco więcej (zależy od gustu). 
 
9. Jak zmierzyć słup pod wykonanie kolumny?
 
Aby dobrać odpowiedni rozmiar kolumny, należy zmierzyć średnicę słupa, na którym umieszczamy sztukaterię. Grubość warstwy styropianu wynosi 3 - 7 cm w zależności od wymiaru kolumny. Ta sama zasada dotyczy wymiarowania słupa pod bazę i głowicę kolumny. Wszystkie składowe elementy kolumny są sprzedawane w połówkach, które sklejamy ze sobą po umieszczeniu na słupie.

10. Jak prawidłowo zabezpieczyć i wykończyć sztukaterię styropianową przy procesie montażu?

Właściwe zabezpieczenie i wykończenie sztukaterii styropianowej oraz zachowanie tak zwanego "reżimu technicznego" to kluczowe sprawy przy jej montażu. Niezwykle istotne jest, by do elementów sztukateryjnych nie dostała się wilgoć. Poniżej podpowiadamy więc co zrobić ze sztukaterią styropianową, by proces montażu odbył się w sposób prawidłowy:

  • Sztukateria powinna na początku "przeleżeć" co najmniej 48 godzin w pomieszczeniu suchym, pozbawionym wilgoci - temperatura pokojowa. Jeśli po tym czasie pokrył ją kurz, należy go usunąć.
  • Po przyklejeniu jej do podłoża, elementy należy od razu zagruntować. Następnie czekamy, aż grunt wyschnie i nakładamy farbę (zalecamy użycie farb na bazie wody, które pozbawione są rozpuszczalników).
  • Można też zacząć od zagruntowania i pomalowania sztukaterii, a po wyschnięciu przykleić ją do podłoża. Jednak zanim przystąpimy do prac również musimy pamiętać o zagwarantowaniu suchego otoczenia dla dekorów.

Najczęstsze błędy przy montażu, których należy się wystrzegać:

  • Elementy sztukateryjne zbyt długo pozostawały na ścianie bez zabezpieczenia, przez co wchłaniały wilgoć.
  • Elementy sztukateryjne przymocowane do podłoża zostały wystawione na działanie wilgoci i zbyt szybko je zagruntowano.
  • Sztukateria została zagruntowana i zbyt szybko pomalowana, (należy odczekać do całkowitego wyschnięcia farby gruntującej).
Dział sprzedaży:
Ola Dolecka
Kamila
Wojciechowska
Monika Wachowiak
Monika
Wachowiak