Producent sztukaterii elewacyjnej i do wnętrz
 
Konsultant

95 722 30 57 608 921 068

pn-pt od 8 do 18, sobota od 8 do 15

Koszyk

Najczęściej zadawane pytania

Zamówienia

Zamówienie można złożyć:

 • poprzez sklep internetowy Dekory24.pl,
 • dzwoniąc pod numer telefonu 95 722 30 57 lub 608 921 068,
 • pisząc na adres biuro@decorsystem.pl
 • osobiście pod adresem Prądocin 11, 66-446 Deszczno.

Tak produkty, przy których widnieje informacja "Odbiór osobisty" można odebrać osobiście. W tym celu należy zaznaczyć właściwą formę dostawy podczas składania zamówienia.

Tak, w tym celu należy skontaktować się z nami pod numerem telefonu 95 722 30 57 / 608 921 068 lub napisać wiadomość na biuro@decorsystem.pl

W tym celu należy skontaktować się z nami pod numerem telefonu 95 722 30 57 / 608 921 068 lub napisać wiadomość na biuro@decorsystem.pl. Aby anulować zamówienie, prosimy o przygotowanie numeru zamówienia oraz dokumentu potwierdzającego zrealizowanie zakupu (paragon lub faktura).

UWAGA: Zwrot towaru odebranego osobiście jest możliwy jedynie po dostarczeniu oryginału dowodu zakupu.

Podczas składania zamówienia należy zaznaczyć opcję "Firma" oraz "Chcę otrzymać fakturę". Następnie prosimy o wypełnienie odpowiednich pól i podanie danych niezbędnych do prawidłowego przygotowania dokumentu.

Uwaga: Jeśli pragną Państwo dokonać płatności w siedzibie firmy, prosimy o poinformowanie Konsultanta o chęci otrzymania faktury przed wystawieniem paragonu. Niezbędne jest także podanie numeru NIP. Nie ma możliwości wystawienia faktury do paragonu bez numeru NIP.

Termin realizacji zamówienia różni się w zależności od zamawianych produktów. W przypadku zamówienia asortymentu:

 • Decor System – czas wysyłki to 2-4 dni robocze lub 14 dni w przypadku braku produktu na magazynie,
 • innych producentów – wysyłki realizowane są z magazynów zewnętrznych, dlatego ich czas różni się w zależności od producenta i produktu. Asortyment oznaczony jako dostępny wysyłany jest w standardowym trybie. W przypadku wydłużonego czasu wysyłki informacja znajduje się na karcie produktu.

Jeśli kwota zamówienia nie przekracza 2000 zł w przypadku zamówienia wyłącznie produktów od producenta Decor System – nasi Klienci mają możliwość skorzystania z opcji wysyłki za pobraniem. W przypadku wyższej kwoty zamówienia oraz asortymentu innych producentów wymagana jest przedpłata.

Nie ma minimalnej kwoty zamówienia.

Minimalna ilość zamówienia sztukaterii producenta Decor System to – 1 mb w przypadku listew, faset, gzymsów itp. Pozostały asortyment sprzedawany jest już od 1 szt.

W takiej sytuacji proponujemy zamówienie próbki produktu, która umożliwi Państwu sprawdzenie, czy dana sztukateria pasuje do aranżacji. Oferujemy próbki listew przysufitowych, ściennych, przypodłogowych, lameli, gzymsów, listew elewacyjnych itd.

Próbki można zamówić poprzez uzupełnienie formularza, wysyłając wiadomość e-mail na adres biuro@decorsystem.pl oraz telefonicznie pod numerem 95 722 30 57 / 608 921 068.

Mogą Państwo wybrać próbki od 3 do 5 produktów. Są one w pełni darmowe – koszt, jaki Państwo ponoszą to jedynie koszt wysyłki, który wynosi 19 zł. Istnieje możliwość odjęcia tego kosztu od pierwszego zamówienia, musi jednak zostać ono złożone telefonicznie lub mailowo z prośbą o odliczenie kwoty. Nie mamy możliwości odliczenia kosztu wysyłki próbek w przypadku zamówień złożonych za pośrednictwem sklepu internetowego.

Próbki wysyłamy na terenie całej Polski oraz Niemiec i Austrii.

Tak. Realizujemy zamówienia na terenie Europy. W celu zrealizowania tego typu wysyłki prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Pełny asortyment dostępny jest na naszej stronie internetowej. Osobiście towar producenta Decor System można zamówić oraz odebrać w siedzibie firmy w Prądocinie koło Gorzowa Wielkopolskiego.

Pozostały towar wysyłany jest z magazynów zewnętrznych i nie ma możliwości odebrania go "od ręki" oraz w siedzibie firmy.

Każda wycena przygotowana na indywidualne zamówienie ważna jest 3 miesiące. Po upływie tego czasu konieczne jest przygotowanie nowej wyceny.

Wysyłka

Kurierzy zazwyczaj dostarczają przesyłkę w ciągu 24-48 h.

Towar wysyłany jest za pośrednictwem:

 • DPD – w przypadku paczek
 • GEIS – w przypadku palet

UWAGA: Niestety kurierzy nie mają obowiązku telefonicznego kontaktu z Klientem przed dostarczeniem przesyłki. Nie mamy również możliwości umówienia konkretnej daty i godziny odbioru zamówienia. Jest to spowodowane logistyką firm kurierskich.

Jeśli asortyment dostępny jest na stanie, odbiór osobisty może nastąpić tego samego dnia. W sytuacji braku produktów okres oczekiwania wynosi zazwyczaj do 7 dni.

UWAGA: Odbiór osobisty dotyczy jedynie asortymentu producenta Decor System oraz elementów zestawu LED. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się, kiedy będzie możliwy odbiór osobisty danego produktu, zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem: 95 722 30 57 / 608 921 068. Istnieje możliwość rezerwacji produktów.

Podczas odbioru zamówienia od kuriera prosimy o sprawdzenie, czy stan opakowania nie wskazuje na to, że produkt znajdujący się w środku mógł ulec uszkodzeniu. Opakowanie powinno być zamknięte i nie posiadać śladów takich jak wgniecenia, otarcia, dziury.

W sytuacji, gdy stan opakowania wzbudza Państwa podejrzenia – rekomendujemy sprawdzenie przesyłki w obecności kuriera.

Jeśli stwierdzenie uszkodzenia przesyłki nastąpiło w obecności kuriera, konieczne jest spisanie protokołu szkody. Mogą Państwo również samodzielnie wypełnić odpowiedni formularz. Czas na jego wypełnienie to 24 godziny od momentu odebrania przesyłki. Po jego upłynięciu reklamacja będzie automatycznie odrzucona.

Kopię protokołu prosimy przesłać na adres zgloszenia@decorsystem.pl. Do wiadomości należy dołączyć zdjęcia kartonu, uszkodzonego produktu oraz listu przewozowego. Pełna dokumentacja pozwoli usprawnić proces reklamacji.

Termin rozpatrzenia reklamacji wynosi do 7 dni. W razie pytań Konsultant może kontaktować się z Państwem celem wyjaśnienia niejasności lub uzupełnienia koniecznych danych. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji zostanie Państwu przedstawiony proponowany sposób jej rozwiązania.

Tak, podczas odbioru osobistego jest możliwość płatności kartą.

Produkty

Produkt oznaczony jako niedostępny to asortyment wycofany ze sprzedaży, dlatego nie mamy możliwość zamówienia go dla Państwa.

Oferta naszego sklepu jest jednak na tyle bogata, że zachęcamy do kontaktu z naszymi Konsultantami. Z pewnością uda im się zaproponować wizualnie bardzo podobny element. Informacje mogą Państwo uzyskać, dzwoniąc pod numer 95 722 30 57 / 608 921 068, wysyłając wiadomość na adres biuro@decorsystem.pl lub uzupełniając formularz widoczny na karcie produktu, klikając w przycisk "Zapytaj o produkt".

Oferta naszego sklepu internetowego zawiera produkty różnych producentów, które wykonane są z różnych materiałów.

W przypadku asortymentu:

 • Decor System sztukateria wykonana jest ze styropianu EPS 200 pokrytego dodatkową powłoką z masy sztukatorskiej wzbogaconej żywicą i kruszywem kwarcowym,
 • innych producentów – informacja o materiale wykorzystanym do produkcji widoczna jest na karcie produktu w tabelce "Cechy".

Nie, zestaw LED należy dokupić osobno, dostosowując ilość i rodzaj elementów do wielkości i typu pomieszczenia oraz Państwa oczekiwań co do efektu oświetlenia.

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się różne modele taśm LED, które różnią się między sobą poszczególnymi parametrami. Szczegółowe informacje znajdują się każdorazowo na karcie produktu w tabelce "Cechy". W ofercie mogą Państwo znaleźć zarówno elementy przeznaczone do pomieszczeń suchych, jak i mokrych oraz oświetlenie o barwie ciepłej, zimnej, neutralnej, a także RGB.

Cała oferta dostępna jest w kategorii taśmy LED

Aby ułatwić Państwu dobór odpowiednich elementów, przygotowaliśmy gotowe zestawy elementów, które są idealnie dopasowane do siebie pod względem wzorów i wymiarów.

Jeśli zainteresowała Państwa maskownica karnisza Decor System, która nie ma swojego odpowiednika w listwie sufitowej – prosimy o kontakt. Mamy możliwość wyprodukować dla Państwa dowolny element na indywidualne zamówienie.

Również w przypadku asortymentu producentów innych niż Decor System dostępne są elementy dopasowane do siebie wzorem. Jeśli mają Państwo wątpliwości lub problem z dobraniem do siebie elementów zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 95 722 30 57 / 608 921 068 lub do wysłania wiadomości na biuro@decorsystem.pl.

W takim przypadku zachęcamy do skorzystania z usługi produkcji elementu na indywidualne zamówienie. Na podstawie przesłanego projektu możemy stworzyć dla Państwa sztukaterię o podanych wymiarach i kształcie. Minimum logistyczne w takim przypadku to 20 mb, natomiast czas oczekiwania około 3 tygodnie. Zachęcamy do zapoznania się z dokładnymi informacjami na temat indywidualnego wzoru sztukaterii.

Z opinii naszych klientów wynika, że szyny PCV nie są wytrzymałe w przypadku stosowania firan i zasłon, przez co z czasem wyginają się pod ich ciężarem. Pragniemy oferować Państwu jedynie produkty najlepszej jakości, dlatego w naszym asortymencie znajdują się jedynie sprawdzone produkty. Takimi są właśnie szyny aluminiowe, których materiał jest na tyle wytrzymały, że stosowanie nawet ciężkich firan i zasłon nie wiąże się z ryzykiem ich uszkodzenia. W ofercie znajdują się zarówno szyny jednotorowe, jak i dwutorowe.

Większość profili dostępnych w ofercie Decor System można samodzielnie malować. Ich powierzchnia jest najczęściej przygotowana do malowania lub zagruntowania i malowania (najczęściej w przypadku listew elastycznych). W naszej ofercie znajdują się jednak również wersje z satynową powłoką lub malowane na biało, a także czarne listwy przypodłogowe oraz z powłoką aluminium lub inox.

UWAGA: Prosimy pamiętać, by listwy malować jedynie za pomocą farb bez rozpuszczalników. Odpowiednie będą więc popularne farby do wnętrz: akrylowe, lateksowe orz winylowe.

Masa do łączeń Decor System tak samo jak masy innych producentów przeznaczone są do maskowania łączeń, które powstają w wyniku montażu listew. Ich wykorzystanie sprawia, że miejsca te są niewidoczne, co wpływa na to, że wizualnie listwy prezentują się jeszcze lepiej.

Masę nakładamy za pomocą mokrego pędzelka lub palca w miejscu łączenia aż do wypełnienia szczeliny. Po około 24 godzinach możemy zeszlifować nadmiar przy użyciu delikatnego papieru ściernego i pomalować listwy wybraną farbą.

Szyna ZS przeznaczona jest do stosowania razem z listwą maskującą karnisz. Natomiast kształt szyny ZD wzbogacony został o delikatnie zaokrąglony element, który sprawia, że produkt dostosowany jest do montażu samodzielnie.

Każdą szynę można skrócić poprzez docięcie piłką ręczną do metalu lub przedłużyć wykorzystując łącznik do szyny ZS, lub łącznik do szyny ZD.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że docięcie sztukaterii pod kątem 45 stopni może sprawić problem. Dlatego zawsze polecamy wykorzystanie skrzynki uciosowej, której specjalne rowki umożliwiają łatwe docięcie elementu zarówno pod kątem 45 jak i 90 stopni.

Zachęcamy do zapoznania się z filmem, który obrazuje łatwe cięcie listew styropianowych pod kątem 45 stopni.

Dekoracyjną ramę na ścianie lub lustra można łatwo wykonać z wykorzystaniem wybranych listew ściennych, dostosowując kształt i rozmiar profilu do dekoracji, jaka ma zostać wykonana. Wystarczy dociąć listwy pod kątem 45 stopni i połączyć ze sobą.

Decydując się na zakup szyny aluminiowej w naszym sklepie internetowym, otrzymują Państwo zestaw niezbędny do jej prawidłowego montażu. Osobno należy zakupić odpowiedni łącznik w przypadku montażu szyn o długości dłuższej niż 250 cm oraz wsporniki ścienne w przypadku montażu na ścianie.

UWAGA: W przypadku szyny dwutorowej konieczne jest zakupienie jednego łącznika, na jeden tor szyny.

Duropolimer podobnie jak inne materiały to tworzywa na bazie poliuretanu. Ich podstawową właściwością jest odporność na wilgoć oraz uszkodzenia.

Bazą do powstania sztukaterii Decor System jest styropian EPS 200 powlekany tynkiem sztukatorskim (masa wzbogacona żywicą i kruszywem kwarcowym). W efekcie listwy i inne elementy są nie tylko trwałe i wytrzymałe na wilgoć oraz zewnętrzne warunki atmosferyczne, a także pleśnie i grzyby, ale również pracują razem z budynkiem. Sztukaterię Decor System wyróżnia beżowy kolor oraz struktura piaskowca. Łatwo pokryć ją farbami do wnętrz.

Polistyren tak samo jak poliuretan odporny jest na wilgoć oraz ogień, jednak posiada mniejszą wytrzymałość na wszelkie potencjalne uszkodzenia. Poliuretan łatwiej jest dociąć oraz dopasować do montowanej powierzchni. Podczas produkcji pozwala on również na tworzenie wzorów o dowolnym rozmiarze, wzorze i kształcie. Polistyren pozwala jedynie na tworzenie profili o gładkiej strukturze i ograniczonym rozmiarze.

Flex jest oznaczeniem listew giętkich, elastycznych. Są one odpowiednie do wykończenia powierzchni nierównych, zaokrąglonych oraz łuków. W składzie tego typu listew zawarto kauczuk. Najczęściej konieczne jest zagruntowanie powierzchni produktu, można go jednak łatwo pomalować farbami na bazie wody, czyli popularnymi produktami do wnętrz.

Oferta naszego sklepu internetowego zawiera kleje do sztukaterii różnych producentów, które dostosowane są do montażu elementów wykonanych z różnego typu materiałów. Każdy producent oferuje klej dedykowany do montażu swoich elementów sztukaterii. Takie rozwiązanie zapewnia nie tylko łatwy montaż, ale również maksymalną siłę wiązania i gwarancje, że instalacja będzie bezpieczna i trwała.

Jeśli pragną Państwo zakupić klej samodzielnie, prosimy zwrócić szczególną uwagę, czy jest on dostosowany do montażu danego rodzaju sztukaterii. Niektóre produkty mogą bowiem zawierać w swoim składzie związki chemiczne, które wchodząc w reakcję z powierzchnią listwy będą powodowały jej uszkodzenie i/lub osłabienie wiązania.

Z tego powodu zawsze rekomendujemy wybór produktów producenta, które są dostosowane do montażu danych elementów. Jeśli nie wiedzą Państwa, który klej wybrać zachęcamy do kontaktu. Informacja o polecanych produktach znajduje się również na karcie produktu.

Zestaw LED dostępny w ofercie naszego sklepu zawiera elementy niezbędne do jego prawidłowego montażu.

Po wyborze odpowiedniej długości metrów bieżących dostosowanych do wymogów danej aranżacji w skład wchodzi:

 • taśmy LED,
 • ściemniacz oraz pilot,
 • złączki,
 • zasilacz.

IP 20 – taśma LED przeznaczona do pomieszczeń suchych takich jak salon sypialnia, kuchnia, biuro, pokój dziecięcy

IP 65 – taśma LED przeznaczona do pomieszczeń wilgotnych takich jak łazienka, piwnica, czasem również kuchnie. Jej konstrukcja zawiera specjalne zabezpieczenia silikonowe, które chronią przed szkodliwym wpływem wilgoci.

Oferta naszego sklepu internetowego to w większości listwy o powierzchni przygotowanej do malowania na dowolny kolor farbami do wnętrz. Najczęściej charakteryzuje je biały kolor, jednak rekomendujemy ich pomalowanie, by podnieść estetykę całej aranżacji.

Stopniowo poszerzamy jednak naszą ofertę również o inne propozycje. Nowością są listwy z satynową powłoką Supreme Satin np. MD009P, pomalowane na biało np. LPC-01M oraz czarne listwy przypodłogowe. Nasi Klienci mogą również skorzystać z oferty listew z powłoką inox lub aluminium, a także profili ze stali nierdzewnej.

Istnieje również możliwość zlecenia producentom pokrycia powierzchni listwy dowolnym kolorem z palety RAL. Usługa ta jest wyceniania indywidualnie i dotyczy wybranych modeli listew – zapraszamy do kontaktu, by dowiedzieć się o szczegółach usługi.

Oba rozwiązania są przez nas polecane, a wybór zależy do indywidualnych upodobań. W przypadku haczyków niezbędne jest stosowanie firan i zasłon ze specjalną taśmą, natomiast żabka odpowiednia jest do stosowania z każdym rodzajem ozdobnych tkanin.

Montaż

Konieczne jest wyposażenie się w odpowiedni klej. Rekomendowanym przez nas produktem jest CREATIVA by Cezar klej montażowy. Jeśli profile są większe niż 12 cm, zalecamy użycie kleju o maksymalnej sile wiązania takiego jak np. bardzo mocny klej montażowy CREATIVA EXPERT.

Kolejnym krokiem jest wykorzystanie masy do maskowania łączeń i zakrycie szczelin powstałych podczas montażu listew. Masa wykonana jest z tego samego materiału, którym pokryte są listwy, co pozwala na uzyskanie niezwykle estetycznego efektu. Po wyschnięciu nadmiar należy zeszlifować, a listwę pomalować farbami do wnętrz.

UWAGA: Zaleca się, by sztukateria Decor System przed jej montażem została umieszczona na co najmniej 48 godzin w pomieszczeniu suchym i pozbawionym wilgoci. Należy położyć ją płasko na podłożu, nie zaleca się opierania o ściany itp.

W zależności od tego, z jakiego materiału wykonany jest dany model listwy, montuje się je z wykorzystaniem innego kleju. Dlatego zawsze zalecamy wybór produktów producenta danej listwy. Są one bowiem odpowiednio dopasowane do materiału, z jakiego wykonany jest dany profil. Niektóre modele mocuje się wykorzystując również odpowiednie klipsy – taka informacja każdorazowo znajduje się na karcie danego produktu.

Do maskowania łączeń należy wykorzystać odpowiednią masę producenta (również jest ona dopasowana materiałem do tego, z którego wykonana jest dana listwa). Po jej wyschnięciu i zeszlifowaniu nadmiaru powierzchnię można pomalować farbami bez rozpuszczalników.

Listwy MDF, malowane lub z satynową powłoką, a także czarne nie wymagają użycia masy – w ich przypadku konieczne est zastosowanie specjalnego lakieru, korektora lub farbki.

UWAGA: Podczas zakupu masy oraz lakieru do maskowania łączeń prosimy zwracać uwagę na producenta. Każdy z nich oferuje produkty specjalnie dostosowane do kolorystyki oraz materiałów, które wykorzystuje podczas produkcji.

Zachęcamy do zapoznania się z filmem – listwy przypodłogowe montaż na klej i cięcie pod kątem.

Produkty niezbędne do montażu znajdują się w kategorii kleje do sztukaterii.

Listwy montuje się z wykorzystaniem odpowiedniego kleju dopasowanego do materiału, z jakiego wykonana jest dana listwa. Rekomendujemy wybór produktów od producenta danej listwy, który zapewnia odpowiednią siłę wiązania i łatwość instalacji.

W przypadku maskownicy karnisza zalecamy pozostawienie odpowiedniej ilości miejsca na montaż karnisza, zestawu LED oraz około 3-5 cm wolnej przestrzeni, która jest niezbędna do swobodnego zawieszenia tkaniny.

Listwy łączymy i przyklejamy za pomocą odpowiednich klejów, a powstałe szczeliny maskujemy masą do maskowania łączeń. Po jej wyschnięciu nadmiar należy zeszlifować, a powierzchnię pomalować farbami do wnętrz (bez dodatku rozpuszczalników).

Produkty niezbędne do montażu znajdują się w kategorii kleje do sztukaterii.

Szyny w narożnikach można połączyć wykorzystując łuk do szyny aluminiowej.

Cały proces dobrze oddaje nasz film instruktażowy.

Nasz adres

Decor System
Grzegorz Okraska, Piotr Kruk
Spółka Komandytowa
Prądocin 11 (kierunek Sulęcin)
66-446 Deszczno

e-mail: biuro@decorsystem.pl

tel. 95 722 30 57
kom. 608 921 068
WhatsApp 600 431 995

NIP: 599-326-37-75
Regon: 521547376

Zapraszamy:

Pon-Pt: w godz.: 8:00 - 18:00
Sobota w godz.: 8:00 - 15:00

Odbiór osobisty: w godz.: 8:00 - 16:00

mBank S.A.
SWIFT: BREXPLPWXXX
Nr konta:
27 1140 1443 0000 2269 4100 1001

Konto walutowe:
Numer rachunku:
PL97 1140 1443 0000 2269 4100 1002

Kod BIC/SWIFT: BREXPLPWXXX

Znajdziesz nas na